instagram
EduPage
blog
blog
High School

Gymnázium Heřmánek Praha - MONTESSORI KŘESŤANSKÉ GYMNÁZIUM

Maturita je jen zastávka na vlastní cestě k dospělosti

Tvořivost, samostatnost a zodpovědnost vzniká v bezpečném prostředí respektu a úcty

GYMNÁZIUM

PRAHA 8

PREZENČNÍ VÝUKA

Informace o běžném denním studiu na čtyřletém gymnáziu. Prosím přejděte na více

Více

MONTESSORI

CURICULUM

Montessori program

Montessori programy jsou programy pro žáky od 12 do 18 let. Prosím přejděte na více

Více

PROJEKT TEEN

6. - 9. TŘÍDA

PROJEKT TEEN

Projekt Teen je projekt pro žáky 2. stupně, který předchází gymnáziu Heřmánek a dalším středním školám. Prosím přejděte na více

Více

ŠKOLNÍ

PROJEKTY

ŠKOLNÍ PROJEKTY

Vše o akcích a projektech školy. Prosím přejděte na více

Více

O

ŠKOLE

ŠKOLY HEŘMÁNEK

Čtyřleté gymnázium Heřmánek je soukromé gymnázium, které navazuje na postupy a práci základní školy Heřmánek.

Více

3. kolo přijímacího řízení SŠ

Konečně máme před sebou 3. kolo přijímacího řízení.  Zde se mohou žáci svobodně přihlašovat. Stále máme pocit, že si můžeme vybrat spolupráci s dobrými žáky pro gymnázium, z našeho pohledu s výbornými výsledky přijímacích zkoušek. Nepotřebujeme ve skutečnosti žáky s celkovým výslekem 100 procent z testů, ani 80 procent (v součtu).  Žáci a jejich rodiče mohou začít posílat motivační dopisy a informace o tom, že chtějí být přijati na mail teen@skolahermanek.cz a my je pozveme na přijímací pohovor. Odkaz na přijímací pohovor zda na rezervaci. 

   

ORkod pro rezervaci 

nebo https://hermanek-praha-gymnazium-a-teen-2-stupen.reservio.com

Den otevřených dveří pro 2. kolo na 16. května - začátek 1. setkání  od 15.00, začátek 2. setkání 16.15

Den otevřených dveří - s učiteli - 21. května - 16.15

Individuální pohovory se studenty přihlášenými do 2. kola 18. června 

Máme za sebou 2 dny otevřených dveří pro 2. kolo. Setkali jsem se s mnoha skvělými rodiči a žáky, kteří udělali přijímací řízení dobře. Rodiče shodně tvrdí, že je lepší přihlásit se na jinou školu, protože my máme jen 16 volných míst a tedy jsme rizikový, protože by je mohli předběhnout jiní rodiče. Vzhledem k tomu, že jsme zažili těžkou situaci v minulém školním roce a vidíme stres v letošním roce a máje zájem s dobrými studenty pracovat, pan ředitel rozšířil počet přijatých dětí o 10 dalších - tedy můžeme přijmout 26 žáků a nebojte se přihlásit. Během 3. kola mám zvýší také MŠMT kapacitu a dostaneme oznámení o zvýšení -  pokud by to nevyšlo v 2. kole, přijmeme Vás ve 3. kole. 

Zároveň Vás zveme na poslední den otevřených dveří si o věci promluvit. Všechny rodiče, kteří budou mít zájem o to, aby věděli, zda máme volno napište na teen@skolahermanek.cz. Odepíši Vám ve čtvrtek a  v pátek a napíši Vám, jaká je kapacita v čtvrtek 23. 5. či v pátek 24. 5., než podáte přihlášku. Řekneme Vám, jaký počet žáků je přihlášený pro druhé kolo, abyste měli jistotu, že Vás neodmítneme. 

Svou účast na Dnech otevřených dveří si můžete rezervovat na tomto odkazu https://hermanek-praha-gymnazium-a-teen-2-stupen.reservio.com/